Przejdź do treści strony

Aktualności

O G Ł O S Z E N I E

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym Wodociągowo-Ciepłownicza Spółka z o.o. „COWIK” w Bartoszycach uprzejmie informuje, że jesteśmy gotowi do rozpoczęcia dostawy ciepła do budynków zasilanych w ciepło przez Spółkę COWIK.
Dla zapewnienia Państwu komfortu cieplnego zapewniamy możliwość rozpoczęcia dostawy ciepła w najbliższym czasie.
W związku z powyższym oczekujemy na wnioski Odbiorców na rozpoczęcie dostawy ciepła.
Rozpoczęcie dostawy ciepła następuje niezwłocznie tylko i wyłącznie na pisemny (np. e-mail) wniosek właściciela budynku, administratora, zarządcy lub innej upoważnionej osoby oraz po złożeniu oświadczenia, że instalacja centralnego ogrzewania jest gotowa do odbioru ciepła.
Wnioski należy kierować do kierownika Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Bema 36 lub na adres e-mail.: d.kolakowski@cowik-bartoszyce.pl .

Informujemy, że dostawa ciepła do budynków zasilanych w ciepło przez COWIK, jest realizowana w systemie całorocznym.
Nasza ciepłownia, jak również sieć ciepłownicza, pracuje 12 miesięcy, dlatego też dla zapewnienia Państwu komfortu cieplnego proponujemy możliwość prowadzenia dostawy ciepła w okresach przejściowych, a także w systemie całorocznym.
Pragniemy zauważyć, że niemal wszystkie budynki są zasilane z węzłów ciepłowniczych, które w trosce o Odbiorców
zostały wyposażone w automatykę pogodową, czyli system urządzeń, które sterują dostawami ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku.
Analogicznie, kiedy temperatura wzrasta, dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany.
Automatyka pogodowa sprawia, że możliwość korzystania z ciepła możemy mieć przez 12 miesięcy.
Dodatkowo przy pracy całorocznej nie ma problemu z rozruchem instalacji c.o. przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, gdyż instalacja pracuje cały czas.

W okresach przejściowych, jak choćby jesienią, kiedy sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął, czy wiosną, kiedy sezon grzewczy powoli dobiega końca, często zdarza się nam odczuwać dyskomfort związany z zimnymi kaloryferami.
Zapewnienie w mieszkaniu komfortu cieplnego przez cały rok znacząco wpływa na stan techniczny budynku, a przede wszystkim na zdrowie jego mieszkańców. Utrzymanie odpowiedniej temperatury chroni przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji grzybami wewnątrz budynku oraz na elewacjach.
Dogrzane mieszkanie pozwala uniknąć przeziębień, na które jesteśmy szczególnie narażeni w okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią.
Całoroczne ogrzewanie to również mniejsze koszty, gdyż dzięki automatycznej dostawie ciepła nie ma konieczności inwestowania i utrzymywania dodatkowych urządzeń grzewczych, takich jak grzejniki elektryczne.
Doświadczeniem lat wcześniejszych sugerujemy, aby jesienią zbyt późno nie rozpoczynać dostawy ciepła, zaś wiosną zbyt wcześnie nie kończyć ogrzewania, gdyż nasze urządzenia samoczynnie ograniczają dostawę ciepła w przypadku wysokich temperatur zewnętrznych.